Магістранти-архівісти Огієнківського університету опановують фах

3 листопада 2017 року відбулась робоча поїздка магістрантів історичного факультету спеціальності «Архівознавство» з академічним наставником, завідувачем кафедри архівознавства, спеціальних історичних і правознавчих дисциплін О. М. Федьковим у місто Хмельницький, у Державний архів Хмельницької області. Ознайомлення студентів із діяльністю архіву розпочалось зі знайомства з його директором, кандидатом історичних наук Володимиром Григоровичем Байдичем, який люб’язно прийняв молодих архівознавців і познайомив із кістяком архівної установи – керівниками відділів та працівниками.

У ході ознайомлення із діяльністю архіву, студентам було проведено екскурсію банерною виставкою архіву, яка представляє текстові та фото документи краю періоду Другої світової війни. Далі студенти спостерігали за діяльністю кожного з відділів. Першим відділом, за роботою якого студенти мали можливість слідкувати, був – реставрації документів.  Діяльність цього структурного підрозділу виявилася особливо цікавою, адже саме там відбувається відновлення цінних історичних джерел, зокрема тих, які були пошкоджені пожежею в Кам’янець-Подільському міському державному архіві в квітні 2003 року

Далі, магістранти, відвідали лабораторію з оцифрування документів, де наочно побачили клопіткий процес створення страхового фонду та електронної бібліотеки архіву.

Майбутні архівісти побували у сховищі, де вони мали можливість практично, а не лише теоретично, дізнатись про умови та процес зберігання архівних фондів. В архівосховищі було представлено для огляду частину цікавих документів, що знаходяться на зберіганні: найдавніший документ архіву, який датується першою половиною XVI ст., листи С. Петлюри, протоколи губернської управи, метрики, найцікавішою пам’яткою, як для представників Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, стала грамота гетьмана Павла Скоропадського про утворення університету на Поділлі.

У відділі формування НАФ та діловодства студентам з’ясували особливості наповнення архівосховищ новими документами та співпрацю з установами фондоутворювачами. Наприкінці магістранти дізнались цінну інформацію про технологію сканування документів і створення електронних баз даних, які допоможуть у пошуку родоводів мешканцям області.

Наостанок Володимир Григорович напучав молоде покоління архівістів до цікавої та наполегливої роботи. Також, адміністрація архіву зробила приємний подарунок усім гостям, вручивши книгу: «Архівна справа на Хмельниччині: Збірник документів, матеріалів і світлин»

У ході робочої поїздки, було також проведено культурно-виховний захід. Група відвідала церкву-фортецю XV ст. у селі Сутківці Ярмолинецького району, що стало цікавим доповненням до активного та насиченого трудового дня.

Магістранти історичного факультету спеціальності архівознавство дякують адміністрації та працівникам Державного архіву Хмельницької області за теплу зустріч і цікаве, продуктивне практичне ознайомлення з діяльністю архіву. Теоретичне навчання та практична підготовка до роботи в архівних установах стануть важливими складовими фахової виучки архівістів.

Староста групи Антон Ковальчук