П'ята Міжнародна конференція в Хмельницькому

Міністерство освіти і науки України, Хмельницька обласна рада, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Центр історико-енциклопедичних досліджень, Інститут історії України НАН України, Хайдельберський університет (Німеччина), Всеукраїнська громадська організація “Міжнародний шкільний проект” ініціювали і провели П’яту міжнародну науково-практичну конференцію “Духовно-історичні засади розвитку української нації”, що проходила 15-16 листопада 2017 р. Конференція присвячена світлої пам’яті невинно убієнних у роки Голодомору 1932-1933 рр.

Темами для обговорення стали: національна ідентичність особистості: теоретико-методологічні основи її формування; теоретико-методологічні засади національно-патріотичного виховання в сучасному педагогічному процесі; мовно-культурологічний аспект національно-патріотичного виховання та збереження національної ідентичністю особистості; історична пам’ять українського народу як умова і засіб національно-патріотичного виховання; стратегія національно-патріотичного виховання підростаючого покоління в контексті реалізації Концепції “Нова українська школа” та інші.

У рамках конференції відбулося закладання “каменів спотикання” 16 листопада біля приміщення ХОІППО.

В роботі конференції взяли участь доктори історичних наук: Завальнюк О.М., Лозовий В.С., Баженов Л.В., Філінюк А.Г. (К-ПНУ), Маркова С.В. (ХОІППО) та інші.

Серед доповідачів та експертів виступали кандидати історичних наук: Хоптяр Ю.А., Олійник С.В. (К-ПНУ), Хоптяр А.Ю. (К-ПДІАЗ), Байдич В.Г., Олійник Ю.В. (Держархів Хмельницької області) та інші.

На конференцію були запрошені вчителі історії шкіл Хмельницької області, перед якими виступив з доповіддю провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук Васильєв В.Ю.

Конференція прийняла постанову і проходила на високому науковому рівні.