Вшанування пам'яті професора Івана Васильовича Рибака

24 квітня 2018 року з ініціативи науково-педагогічних працівників історичного факультету, зокрема кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка та родини І.В. Рибака відбулися поминально-меморіальні заходи до річниці відходу у потойбічний світ відомого вченого історика-аграрника, педагога, завідувача кафедри архівознавства, спеціальних історичних і правничих дисциплін Національного університету імені Івана Огієнка, члена-кореспондента УАІН, кандидата історичних наук, професора Івана Васильовича Рибака (1951-2017). Вони пройшли у селі Зінькові Віньковецького району Хмельницької області, де народився, провів своє дитинство і здобув середню освіту Іван Васильович.

У стінах Зіньківської середньої спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулися науково-педагогічні читання “Іван Васильович Рибак – науковець, освітянин, людина”, де перед присутніми жителями громади, учнями школи виступили доповідями доктори історичних наук, професори О.М. Завальнюк, С.А. Копилов, Л.В. Баженов, В.С. Степанков, А.Г. Філінюк, кандидати історичних наук, доценти В.А. Дубінський, А.А. Лубчинський.

У них, науковці розповіли про основні етапи життя та діяльності професора Івана Васильовича Рибака, висвітлили історичні погляди науковця та пригадали незабуті фрагменти його освітньої, методичної та громадської роботи. Активними учасниками зібрання стали також доктор історичних наук, професор В.С. Прокопчук (м. Дунаївці), кандидат історичних наук А. Матвєєв (м. Хмельницький) та близькі друзі Івана Васильовича.

По закінченню заходу на фасаді Зіньківського навчально-виховного комплексу “Середня спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум”, де у 1950-1968 роках навчався І.В. Рибак, було відкрито меморіальну дошку на його честь.

До науково-педагогічних читань професор О.М. Завальнюк підготував науково-популярний збірник «Життєвий і професійний шлях талановитого історика-аграрника, яскравого представника української науково-педагогічної інтелігенції професора Івана Васильовича Рибака (1951-2017)».– Кам’янець-Подільський: ФОП Сисин Я.І., Абетка, 2018.– 92 с. яку було презентовано усім присутнім на цьому заході.