Подорож із Кам’янця-на-Поділлі до Львова: враження про побачене, почуте, з’їдене та випите…

Очікуваний день настав! 20 квітня група студентів-архівістів і викладачів історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка вирушили до Львова. Гарна весняна погода, невимушена атмосфера, що запанувала в колективі,комфортабельний міні-бус і подорож мальовничими Поділлям і Галичиною виявилася дуже швидкоплинною. Скала-Подільська, Чортків, Збараж, Тернопіль, Теребовля, Золочів… А ось і таке бажане місто Лева!
Вже об 11.00 ми опинились у приміщенні монастиря і костелу бернардинів, в якому розташовується Центральний державний історичний архів України у м. Львові. Нас очікували. Після коротких формальностей начальник відділу використання документів Ігор Романович Смольський повів захоплюючу розповідь про історію та сучасне архівної установи. Для архівістів відкривалися численні «секрети» їхньої майбутньої професії. Велике враження на екскурсантів справили кабінети з спеціальних історичних дисциплін – геральдики, сфрагістики, палеографії та ін., започатковані з ініціативи видатного українського історика Івана Петровича Крип’якевича. Час екскурсії пролетів непомітно.


Після розміщення у хостелі та короткочасного відпочинку (не можна ні хвилини витрачати на дармо-лежання в ліжку!) рушили в центр міста. Атмосфера Львова вражає; згадуємо, що завтра відкриття туристичного сезону у рідному Кам’янці-Подільському, а тут, здається, він і не закінчувався. Натовпи надто різношерстих гостей міста рухаються лише їм відомими траєкторіями, фотографуються біля чисельних пам’яток, п’ють каву, їдять шоколад, співають і танцюють… Бракує слів, щоб описати львівську атмосферу. Ми стали частиною цього запаморочливого хаосу!!!
Як би це не звучало банально, але ми повернулися в місце нашого тимчасового притулку «втомлені, але щасливі».
Другий день перебування студентів магістрантів спеціальності «Архівознавство» в Львові розпочався із смакування запашної львівської кави із тістечком. Після такого сніданку, студенти відправились на зустріч з доктором історичних наук Ігорем Павловичем Чорноволом, який провів захоплюючу екскурсію містом. Концептуальна екскурсія була побудована таким чином, що студенти побачили не лише центральну частину, яка є загальновідомою для всіх туристів, але й ті закуточки міста, які знаходяться поза межами туристичних шляхів, але демонструють львівський неповторний колорит і культуру. З особливим зацікавленням студенти розглядали споруди монументального та сакрального мистецтва, в яких відображено класичний європейський стиль середньовічних та ренесансних будівель, розписи та оформлення яких перехоплюють дух.
Після екскурсії видався вільний час, студенти прогулялися центральними вуличками міста, купили сувеніри на згадку про прекрасний весняний Львів.
Увечері група відвідала Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької, виставу «Назар Стодоля», яка належить перу українського генія Тараса Шевченка, постановка режисера-постановника – народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка Федора Стригуна. Акторська гра та атмосфера вистави неймовірно вплинули на захоплення від перегляду, кожен із тих, хто побував на цій п’єсі отримали незабутні враження та залишились із найкращими, найтеплішими спогадами від поїздки в Львів.
Ввечері – знову подорож вечірнім містом, несподівана зустріч із міським головою Андрієм Садовим, споглядання захоплюючих танців у стилі «рок н рол», прослуховування виконання пісень численними музичними виконавцями.
Останній день перебування в Львові розпочався із атмосферного, прекрасного, вихідного львівського  ранку та  найсмачнішого сніданку. Час нашого перебування в місті Лева підходив до свого завершення, тому кожен забажав придбати відомої львівської кави та шоколаду. Відвідуючи Львівську майстерню шоколаду, очі розбігались від різноманіття шоколадних виробів та смаколиків, а запах солодощів так і манив, тому кожен знайшов собі здобу за смаком.  Окреме слово про львівську каву. За неповних три доби випито незлічене число горнят цього неперевершеного напою і солідарний колективний висновок: в Україні лише в одному місті можна випити справжню каву… Ви знаєте його назву!!!
Шлях додому був швидким і веселим; різні інтелектуальні ігри не давали засумувати в дорозі.Львів залишив незабутні, позитивні спогади та враження в наших серцях…