Конференція «Археологія і фортифікація України» 2019.

Наукова робота

Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка і Центр пам’яткознавства НАН України 18 жовтня 2019 р. провели на базі Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника ІХ-у Всеукраїнську науково-практичну конференцію, «Археологія і фортифікація України» приурочену 160-й річниці від дня народження Сіцінського Юхима Йосиповича (1859-1937) та 100-й річниці від дня народження Тимощука Бориса Онисимовича (1919-2003).

Від університету активну участь у підготовці та роботі наукового форуму взяли члени кафедри. Зокрема, В. Гуцал зробив доповідь про маловідомі факти співпраці відомого археолога Б. Тимощука й колишнього директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Г. Хотюна під час досліджень археологічних пам’яток Бакотського мікрорегіону в 1961-1962 рр., які в подальшому стали визначальними для цієї пам’ятки.

Викладачі А. Гуцал і О. Баженов оприлюднили знайдені під час досліджень давньруського городища «Кармелюкова гора» матеріали, які належать до орних знарядь (леміш та чересло). Учені прослідкували тисячолітню історію подібних виробів та зробили висновок про високу майстерність давнього українського населення ХІІ-ХІІІ ст.