IX Всеукраїнська студентська археологічна конференція «Археологічні дослідження в Україні: здобутки та перспективи»

АРХЕОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ Наукова робота НАУКОВА РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ НОВИНИ

22 травня 2020 р. на базі кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету (завідувач – доктор історичних наук, професор Федьков Олександр Миколайович) історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася ІХ всеукраїнська студентська археологічна конференція «Археологічні дослідження в Україні: здобутки та перспективи» присвячена 90-річчю від дня народження видатного дослідника історії України, археолога, доктора історичних наук,  професора Іона Винокура. Зважаючи на ситуацію у світі, цього року вона змінила свій формат проведення на відеоконференцію за допомогою сервісу Google Meet.

Конференції була організована у вигляді пленарного та секційних засідань. Керівниками секцій були – доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Гуцал Анатолій Федорович, кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідної лабораторії археології Гуцал Віталій Анатолійович та кандидат історичних наук, доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Баженов Олександр Львович.

Робота конференції розпочалася з  вітального слова декана історичного факультету, кандидата історичних наук, доцента Глушковецького Анатолія Леонідовича.

Участь у конференції взяли тридцять студентів та аспірантів, котрі представляли Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Хмельницьку гуманітарно-педагогічну академію, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Рівненський державний гуманітарний університет, Житомирський державний університет імені Івана Франка й, звісно, студенти історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (Євгеній Левінзон, Максим Сльозкін, Олександр Ткаченко, Костянтин Норкін, Тарас Турковський, Юрій Злотін, Діана Лисак, Богдан Філіпчук, Вікторія Семенюта, Катерина Величенко, Юлія Гринчук, Богдан Комарніцький).

У своїх доповідях студенти розкрили актуальні

питання археологічних досліджень на території України, проблеми історіографії та методики археологічних досліджень, археології первісного суспільства й давньоруської та пізньосередньовічної археології. Низка доповідей були присвячені внеску в науку відомих археологів.

Матеріали конференції будуть опубліковані у збірнику матеріалів ІХ Всеукраїнської студентської археологічної конференції «Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи» та оприлюднені на сайті історичного факультету.