18 червня 2019 року розпочалися археологічні дослідження на Кармалюковій горі. Розкопками пам’ятки займається археологічна експедиція Кам`янець-Подільського музею-заповідника, на базі якої проходять археологічну практику студенти першого курсу історичного факультету нашого університету.

Як зазначалося раніше, в ході досліджень археологам вдалося прослідкувати рів, який йде впоперек дитинця, також науковці виявили конструкцію валу біля рову, що має кам’яну основу.

Проте, цими знахідками розкопки не обмежилися. Як повідомляють у музеї-заповіднику, днями студенти знайшли два чоловічі скелети, при чому це загиблі люди, а не поховання. Загиблі після смерті були привалені конструкцією житла. Перший чоловік лежить на спині, права рука тримає шию, орієнтований головою на південь. Інший кістяк лежить до нього під кутом 90 градусів і придавлений жорновим каменем. Наразі тривають роботи з розчистки скелетів. За попередньою інформацією, нові знахідки датуються серединою ХІІІ ст. (приблизно 1240-1250 рр.)